Furth im Wald

V sobotu 29. června 2013 se v Německém městě Furth im Wald konaly oslavy u příležitosti 150. výročí založení tamního hasičského sboru. Oslavy byly rozloženy do několika dní. My jsme se zúčastnili sobotního klání, při kterém jsme zde vystavovali naší parní stříkačku. Všechny návštěvníky určitě zaujala výstava historické i moderní hasičské techniky, nebo zápolení hasičů v dýchací technice. Lidé mohli také obdivovat nový vůz MAN od firmy Rosenbauer, který hasičský sbor z Furthu nedávno získal.

Dětský tábor

V termínu 29. června až 6. července se uskutečnil tábor mladých hasičů našeho sboru. Mladí hasiči si užívali sluníčka v rekreačním areálu Štědronín na zvíkovské přehradě. Tábor se nesl v duchu nadpřirozených bytostí a strašidel. Děti měly celý tábor co dělat, vyráběly si  masky, střílely ze vzduchovek,  upekly si svůj vlastnoručně zadělaný chléb a spousta dalších činností. Nechyběl ani výlet z hradu Zvíkov parníkem na zámek Orlík. Na hradě Zvíkov děti viděly natáčení filmu Tři mušketýři. Celý tábor bylo počasí přívětivé. Děti si tábor pořádně užily a se zážitky se vrátily spokojeně domů.