Maďarsko

Jako minulý rok, tak i letos  29. 9.  jsme se zúčastnili závodů historických stříkaček takzvaných ,,miklaček“ v maďarské Budapešti.

Vyjeli jsme v pátek 27. 9. ve 23 hodin.Do Budapeště jsme dorazili 28. 9. okolo 9. hodiny ráno. Ihned po ubytování jsme šli vyzkoušet, jestli mají termální lázně tu správnou teplotu. Po příjezdu z lázní jsme jeli na večeři a posezení s ostatními zahraničními družinami do klubovny tamních hasičů.

V neděli 29.9. byly závody. Účastnilo se jich mnoho družstev v několika kategoriích. Ke splnění disciplíny bylo potřeba sedmi lidí. Na startu rozdal rozhodčí čtyřem členům týmu hřebíky, které museli po odstartování postupně zatloukat do připravené fošny. Mezitím se dva členové týmu vrhli k ruční stříkačce, připravili voj k tažení a posadili se do sedel. Přiběhl další člověk, který již měl všechny čtyři hřebíky zatlučené a musel čekat na dalšího, který mu pomůže odtáhnout stříkačku i s dvoučlennou posádkou ke kádi s vodou. Po dotažení stříkačky ke kádi musí jeden z ,,tahounů” odstranit voj a druhý zajistit stříkačku aby neujížděla. Potom posádka seskočí a běží asi šedesát metrů do ,,hořícího” domku, odkud z kouře vysvobodí dřevěnou figurínu. Mezitím se u stříkačky připravuje příslušenství na pumpování, sací a část útočného vedení. Vše končí po uhašení dvou plechových plamínků na střeše domečku a zatlučením hřebíku.
Náš sbor závodil v kategorii ,,Zahraniční družstva“ a umístil se na 4. místě. 1. místo vybojovali kolegové ze slovenského Sence.

Po závodech jsme si šli užít zasloužený relax opět do skvělých termálních lázní.

V pondělí časně ráno jsme se vydali na cestu zpět domů. Do našeho městečka jsme přijeli v 17 hodin.
Opět děkujeme tlumočnici a hlavně kamarádce Marice, že si udělala čas a cestovala společně s námi.