Požár – dopravní prostředky v Lomci

Sotva jsme stačili naplnit naše TATRY po požáru pole, byli jsme vysláni na další požár. Tentokrát se jednalo o požár otavanu vezoucího slámu z pole. K požáru došlo na silnici mezi Loretou a Lomcem. Hned po příjezdu jsme společně s našimi profesionálními kolegy z Klatov nasadili 2 C proudy a požár lokalizovali. Poté byl otavan s doutnající slámou převezen do nedaleké silážní jámy, kde došlo k jeho vyprázdnění a dohašení hořící slámy.

Požár pole za Pečetínem

V pátek 7. srpna jsme byli vysláni na rozsáhlý požár pole těsně za obcí Pečetín. Hořelo zhruba na rozloze 5-ti hektarů. Na místo bylo povoláno několik jednotek asi s desíti cisternami a několika dopravními automobily. Díky rychlému zásahu hasičů a zemědělců se požár nerozšířil na přilehlý les.