Oslavy 120 let SDH Luby u Klatov

O víkendu od 17. do 19. červa probíhaly v Lubech u Klatov oslavy 120. výročí založení tamního sboru dobrovolných hasičů. Veškerý děj oslav byl soustředěn do sousedství fotbalového hřiště. Vše začalo již v pátek, kdy ve dvou velkých stanech vystoupily kapely Snikers a Kabát Revival Plzeň.

Hlavní část oslav proběhla v sobotu. Okolo desáté hodiny prošel průvod, který následovaly oficiální proslovy a stužkování praporů sborů. Poté následovaly ukázky práce hasičů a záchranářů. Byla vidět ukázka zásahu při dopravní nehodě s požárem auta v podání lubských dobráků a profesionálních kolegů z Klatov. Své umění ukázaly také děti, my jsme předvedli naší párničku, kolegové ze Švihova ukázali svou Pragu RN. Také jsme viděli zásah při požáru domu, opět v podání lubských dobrovolných hasičů.

Na oslavách bylo vidět mnoho techniky, a to nejen té hasičské. Byly zde vidět armádní auta a tank, rychlá záchranná služba zde také ukázala svou sanitku. Oslavy pokračovaly do nočních hodin, kdy hrála celý večer skupina Music. Okolo desáté byl odpálen pěkný ohňostroj.

Celá sláva končí v neděli 19.6. vystoupením kapely Atlas. My za náš sbor děkujeme za pozvání, díky kterému jsme prožili nádherný a pestrý víkend. Je vidět, že stále ještě existují party nadšenců, kteří ve svém volnu dovedou přichystat hezkou kulturní akci nejen pro obyvatele své obce, ale i jejího širokého okolí. Za to ještě jednou dík.

Cvičení – únik čpavku na zimním stadionu

Ve čtvrtek 16. června se v Klatovech na tamějším zimním stadionu uskutečnilo cvičení složek IZS. Námětem byl rozsáhlý únik čpavku z prasklého potrubí. Do akce byly zapojeny všechny složky IZS včetně vrtulníku LZS Líně.

Ve stadionu se ve chvíli úniku nacházelo několik desítek lidí. Naše jednotka měla za úkol ze zraněných odstranit kontaminované svršky a následně je předat k ošetření záchranné službě. Také jsme naším Volkswagenem dopravovali lehce zraněné do klatovské nemocnice. Zásah jsme prováděli v dýchací technice.

V souvislosti s únikem byla také evakuována celá ZŠ v Tolstého ulici. Cviční se účastnilo několik desítek záchranářů.