Cvičení – požár ZŠ Masarykova Klatovy

Poslední červnové pondělí se naše jednotka spolu s profesionálními kolegy z Klatov a dobrovolnými hasiči z Klatov – Lubů zúčastnila námětového cvičení požáru Základní školy Masarykova v Klatovech.

Celé cvičení probíhalo jako ostrý zásah. Po příjezdu na místo zásahu jsme byli rozděleny do skupin. Naše jednotka spolu s jednotkou z Lub měla za úkol prohledat 3. nadzemní podlaží. Profesionální kolegové z Klatov prováděli průzkum v 2. nadzemním podlaží. Průzkumem bylo zjištěno, že hoří v jednom za kabinetů. Simulovaný požár byl během několika minut uhašen.  Ze 3. podlaží jsme spolu s lubskou jednotkou evakuovali 39 dětí a 2 učitelky. Profesionální kolegové za pomoci výškové techniky evakuovali třídu ze 2. podlaží.

Cvičení probíhalo v zakouřeném prostředí a zásah jsme prováděli v dýchací technice. Cílem cvičení bylo prověřit připravenost nejen jednotek hasičů, ale i zaměstnanců školy na mimořádnou událost.

RubrikyNezařazené