IV. celorepublikový sraz parních stříkaček

V sobotu 6. června se v jihočeských Netolicích uskutečnil IV. celorepublikový sraz parních stříkaček. Letos se sjelo 11 těchto strojů. Dva z nich zatím ještě nejsou funkční – České Budějovice a Vimperk, ale to nevadilo, protože i tak se mohli návštěvníci podívat na práci našich předků. Funkční parničky letos dorazily z Bořitova, Klatov, Svojanova, Kvítkovic, Semil, Opočna, Tábora, Netolic a nechyběla ani jedna parnička ze soukromé sbírky, a tu přivezli bratři Trojákovi.

Samotná soutěž probíhala ve čtyřech disciplínách:

1. roztopení parní stříkačky na provozní tlak 5 atmosfér

2. plnění sudu proudem vody

3. srážení PET lahví proudem vody v určeném pořadí

4. plnění terčů džberovou a parní stříkačkou

Naše družstvo v těchto disciplínách předvedlo stabilní výkon, kde obsadilo tři druhá místa a jedno první. Čili celkově jsem se umístili na prvním místě a putovní pohár se opět vrací k nám do Klatov. Na celkově druhém místě se umístil tým z Kvítkovic a třetí místo připadlo na bratry Trojákovi.

Počasí letošnímu ročníku také přálo a nám nezbývá nic jiného, než poděkovat místnímu sboru dobrovolných hasičů za perfektní zorganizování této akce a těšíme se na příští ročník.

RubrikyNezařazené