Lagowo a Bielewo – Polsko

Již více než deset let jezdíme s naší parní stříkačkou k našim velkým kamarádům do Polska na soutěže a výstavy spojené s hasičskou technikou. Letos jsme byli pozváni na první zářijový víkend do Bielewa na výstavu spojenou s hasičskou technikou, Pyro Car 2016.

Zde jsme nejen ukázali funkčnost naší párničky, ale také jsme byli na exkurzích v okolí města Lagowo. První exkurze nás zavedla do firmy, která restauruje a vyrábí repliky historických povozů. Druhou část výletu tvořila prohlídka muzea veteránů, kde bylo mimo jiné k vidění i několik zbytků válečných letadel a tanků.

Posledním zpestřením víkendu byla večerní pivní štafeta, kde jsme pili pivo na čas. Naši soutěžící se umístili na pěkném druhém místě. Tímto bychom chtěli poděkovat polským kolegům za pozvání a těšíme se na příští rok 🙂

RubrikyNezařazené