Oslava 140. výročí založení SDH Nepomuk

V sobotu 11. června jsme s naší parní stříkačkou vyrazili do Nepomuku. Tamější sbor dobrovolných hasičů slavil 140. výročí založení sboru. Hned při příjezdu bylo vidět, že půjde o pořádnou oslavu. K vidění byla hasičská technika nejen z plzeňského kraje, a to současná, ale i ta historická.

Jednotliví hosté předváděli svou techniku za obdivu přihlížejících diváků. Byla zde vidět evakuace osob v rukávu – tuto ukázku předvedli profesionálové ze stanice Plzeň – Slovany, dále byl vidět zásah při požáru hořlavých kapalných látek – tuto ukázku předvedli dobřanští dobrovolní hasiči se svou pěkně repasovanou tatrou. Nechyběla ani ukázka zásahu při dopravní nehodě, v tomto případě ukázali blovičtí dobrovolní hasiči svou techniku a co umí.

My jsme předvedli zásah při požáru s naší parní stříkačkou. Pro nás byl zásah velmi zajímavý tím, že na místo zásahu nás dovezli opravdoví koně, jak tomu bylo i před více než 130 lety, co byla naše stříkačka vyrobená. I po tolika letech jsme ukázali, že je plně funkční a je ve správných rukou, které se o ní starají.

Sboru dobrovolných hasičů v Nepomuku děkujeme za pozvání a přejeme mnoho úspěchů do dalších let.

 

 

 

 

 

 

 

 

RubrikyNezařazené