Zveme Vás!

AKTUALIZOVÁNO (4.6.)

Náš sbor v tomto roce oslaví 150. výročí od jeho založení. U této příležitosti se rozhodl uspořádat celodenní akci na Erbenovo náměstí v Klatovech.

V tento, pro náš sbor velmi významný den, se v našem městě představí parní stříkačky ze všech koutů České republiky na již 12. ročníku celorepublikového srazu těchto strojů. Samozřejmě mezi nimi bude i ta naše klatovská, kterou sbor vlastní od roku 1892. Stříkačky zde nebudou jen vystaveny, ale jak již napovídá název akce, budou mezi sebou soutěžit. Bude se soutěžit celkem ve čtyřech disciplínách, ale dopředu prozradíme jen jednu, a to Roztápění parních stříkaček. Při této disciplíně musí jednotlivé posádky zatopit v kotli své parní stříkačky a dosáhnout požadovaného tlaku páry pro provoz parního stroje. Věřte nebo ne, ale některé parní stříkačky toto zvládnou do deseti minut.

Oficiální plakát oslav.

Program

Doprovodný program se ponese v hasičském duchu. Představí se zde například kolektiv mladých hasičů našeho sboru, hasičské sbory z okolí a také ze Slovenska. Nebude chybět výstava moderní hasičské techniky. Budete si moci prohlédnout techniku zásahové jednotky našeho sboru a techniku Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje. Své stanoviště pro prezentaci bude mít na Erbenovo náměstí také Policie ČR, Krajské ředitelství Plzeň, Územní odbor Klatovy. Pro nejmenší účastníky bude připraven skákací hrad. Občerstvení bude zajištěno v podobě stánkového prodeje. Těšit se můžete na skvělé jídlo a pití od Malibu Beer Baru + Jardova FOOD Trucku, skvělé jídlo, pití a také skvělou kávu, zmrzlinu a zákusky od Zmrzlinkovny Janovice a výborné jídlo a pití z dílny MasoWestu. Pro ty, co rádi mlsají, nebude chybět popcorn a cukrová vata. Bude zde dokonce i stánek Barberu Route Cuts, takže pánové a chlapci, kteří se chtějí nechat upravit, mají možnost.

Po ukončení soutěže a vyhlášení výsledků bude následovat večerní taneční zábava. Jsme moc rádi, že naše pozvání přijala kapela Andromeda alias Káčaband.

Všichni jste srdečně zváni. Budeme moc rádi, když nás navštívíte
a společně s námi oslavíte naše 150. výročí.