Polsko 2013

V pátek 16. srpna jsme vyjeli do polského Smigielu na X Europejskie i XIII Krajowe Zawody Sikawek Konnych. Na oběd jsme se zastavili v Kořenově, kde jsme se sešli s našimi přáteli z Roztok u Jilemnice. Okolo dvaadvacáté hodiny jsme přijeli do Racotu a ubytovali jsme se v místním gymnáziu.

Druhý den se někteří z nás zúčastnili výletu ,,úzkokolejkou“ z vesnice Stare Bojanowo do vesnice Nowa Wieś, někteří se jeli vykoupat do jezera a někteří zůstali v gymnáziu, kde si grilovali maso a relaxovali.

V odpoledních hodinách jsme všichni odjeli do Smigielu kde se jako každý rok odehrávala volba MISS- hasička Evropy. Tuto volbu opět vyhrála dívka z České republiky. Po skončení programu jsme se vrátili zpět do Racotu.

V neděli 18. srpna byla snídaně v osm hodin. Po snídani jsme odjeli do Smigielu na závody. Závodů se zúčastnilo třicetpět družstev z Polska a pět zahraničních družstev například z Maďarska, Slovenska a Čech. Naše parní stříkačka společně z roztockou se předvedly úplně na závěr jako exhibice. A jelikož bylo krásné počasí, nic nebránilo rozpoutání boje proudů, při kterém se příjemně zchladili nejen účastníci ukázky ale i přihlížející diváci. Na závodišti jsme mohli vidět ukázku ,,Timbersportu“ (dřevorubecký sport), různé stánky ve kterých jednotlivé firmy prezentovaly svou činnost či výrobky a nebo různá vystoupení hasičů. Po skončení programu bylo vyhlášení výsledků a rozchod. Přibližně v osmnáct hodin jsme se vrátili zpět na ubytování, kde jsme rozpálili gril, upekli maso a poseděli s přáteli.

V pondělí po snídani jsme vyrazili zpět do Klatov. Hlad nás zastavil až v Jablonci nad Jizerou, kde jsme se naobědvali. Do Klatov jsme přijeli plni zážitků a pořádně unaveni přibližně v devatenáct hodin.