Cvičení na Klenové

Naše zásahová jednotka se 25. října 2014 zúčastnila cvičení na bývalém tankodromu na Klenové. Námětem cvičení byla dopravní nehoda čtyř osobních automobilů a cisterny převážející nebezpečnou látku. Na cvičení se podílely nejen české dobrovolné jednotky, ale i dobrovolné jednotky z Německa.

Prvotním průzkumem bylo zjištěno, že cisterna převážela čpavek a v osobních autech zůstaly zaklíněné osoby. Protože čpavek z cisterny unikal, jednotky musely zasahovat v ochranných oblecích. Na místo nehody byly povolány také jednotky ze sousedního Německa s dekontaminační linkou. Jednotky na místo zásahu dojížděly v časových odstupech úměrných jejich vzdálenostech od místa nehody.

Na konci bylo připraveno zhodnocení s přátelským posezením a malým pohoštěním. Cvičení dokázalo, že dobrovolné jednotky jsou připraveny nejen na dopravní nehodu s únikem chemikálie, ale i na mezinárodní spolupráci.

RubrikyNezařazené