DOPRAVNÍ NEHODA-ŽELEZNIČNÍ

V pondělí 4.7. v 15:16 byla naše jednotka, společně s několika dalšími jednotkami, vyslána na dopravní nehodu železniční za obcí Bezděkov. Jednalo se o nehodu traktoru a osobniho vlaku, který po nárazu vykolejil. Během několika minut jsme na místo zásahu vyrazili s vozidlem TATRA 815 a DA (dopravní automobil) VOLKSWAGEN.

Po příjezdu na místo a po domluvě s VELITELEM ZÁSAHU jsme provedli průzkum vlaku, zda se již uvnitř nenachází žádné osoby, poté jsme zajistili únik provozních kapalin z vlaku. Dalším úkolem jednotek byl průzkum přilehlého pole a porostu, zda se zde také někdo nenachází, to se nepotvrdilo, a tak se některé jednotky po domluvě s VELITELEM ZÁSAHU vrátili zpět na základnu. (Ve vlaku cestovalo dvanáct osob a několik jich bylo zraněno, řidič traktoru utrpěl těžká zranění, kterým poté na místě nehody podlehl.)

Zasahující jednotky: HZS KLATOVY, HZS SŽ PLZEŇ, JSDH BEZDĚKOV, JSDH KLATOVY, JSDH KLATOVY LUBY, JSDH JANOVICE NAD ÚHLAVOU, JSDH STRÁŽOV.

RubrikyNezařazené