Hasičské slavnosti v Litoměřicích 13. 6. 2010

O víkendu 11. – 13. června 2010 se náš sbor zúčastnil 5. hasičských slavností v Litoměřicích.

K vidění byla technika od historické až po současnou moderní. Náš sbor jako jediný reprezentoval okres Klatovy se svojí parní stříkačkou. V sobotu probíhal slavnostní nástup na litoměřickém náměstí, kterého se zúčastnilo cca. 300 jednotek hasičů, nejen z České republiky. Na slavnostním nástupu bylo možno vidět i 186 historických praporů, které byly dekorovány pamětní stuhou. Program probíhal nejen na litoměřickém výstavišti, ale i na nábřeží řeky Labe. Tam se představila moderní technika a zakončily se oslavy vodní fontánou a ohňostrojem.

Oslavy se pyšnily hojnou návštěvností a výbornou organizací. Podle informací od pořadatelů navštívilo oslavy cca. 15 000 lidí.
My jsme se s parní stříkačkou  zůčastnili již po páté a proto nám byla udělena pamětní medaile. Těšíme se na další slavnosti, které se budou konat v roce 2013.

RubrikyNezařazené