Oslavy 120 let SDH Luby u Klatov

O víkendu od 17. do 19. červa probíhaly v Lubech u Klatov oslavy 120. výročí založení tamního sboru dobrovolných hasičů. Veškerý děj oslav byl soustředěn do sousedství fotbalového hřiště. Vše začalo již v pátek, kdy ve dvou velkých stanech vystoupily kapely Snikers a Kabát Revival Plzeň.

Hlavní část oslav proběhla v sobotu. Okolo desáté hodiny prošel průvod, který následovaly oficiální proslovy a stužkování praporů sborů. Poté následovaly ukázky práce hasičů a záchranářů. Byla vidět ukázka zásahu při dopravní nehodě s požárem auta v podání lubských dobráků a profesionálních kolegů z Klatov. Své umění ukázaly také děti, my jsme předvedli naší párničku, kolegové ze Švihova ukázali svou Pragu RN. Také jsme viděli zásah při požáru domu, opět v podání lubských dobrovolných hasičů.

Na oslavách bylo vidět mnoho techniky, a to nejen té hasičské. Byly zde vidět armádní auta a tank, rychlá záchranná služba zde také ukázala svou sanitku. Oslavy pokračovaly do nočních hodin, kdy hrála celý večer skupina Music. Okolo desáté byl odpálen pěkný ohňostroj.

Celá sláva končí v neděli 19.6. vystoupením kapely Atlas. My za náš sbor děkujeme za pozvání, díky kterému jsme prožili nádherný a pestrý víkend. Je vidět, že stále ještě existují party nadšenců, kteří ve svém volnu dovedou přichystat hezkou kulturní akci nejen pro obyvatele své obce, ale i jejího širokého okolí. Za to ještě jednou dík.

 

RubrikyNezařazené