Oslavy 150. výročí založení hasičského sboru v Regenu

 

Prvního máje jsme s naší parní stříkačkou vyrazili na německou stranu Šumavy. Jeli jsme totiž na oslavy 150. výročí založení hasičského sboru v Regenu. Program oslav byl rozvržen do 3 dnů, ale my jsme se z časových důvodů mohli zúčastnit pouze prvního z nich.

K vidění bylo několik historických osobních automobilů, hlavně z druhé poloviny 20. století. Také jsme obdivovali nádherně udržované staré traktory a samozřejmě nechyběla ani výstava staré hasičské techniky. Součástí akce byl i průjezd všech těchto historických vozidel městem.

My jsme zde naši párničku předvedli ve dvou ukázkách. Hned při prvním roztopením k sobě přitáhla mnoho zvědavých párů očí. Během několika minut po prvním škrtnutí sirkou jsme dosáhli správného tlaku páry a mohli jsme tak zapískat na parní píšťaly HO-ŘÍ a pustit vodu do hadic. Z toho mají vždy radost hlavně malí diváci, kteří si mohli vyzkoušet zastříkat si z historické proudnice.

I přestože celý den pršelo, byla účast diváků poměrně hojná. Program byl doprovázen nezaměnitelným bavorským folklorem a jejich kroji. Nám se v Regenu líbilo, odvezli jsme si dokonce cenu za nejstarší funkční exponát. Proto jako ochutnávku přinášíme několik fotek a tímto příspěvkem také děkujeme našim německým kolegům za pozvání.

 

 

RubrikyNezařazené