Parničky v Semilech

V sobotu 15. 6. 2013 jsme se s parní stříkačkou zúčastnili 2. Celorepublikového srazu parních stříkaček, který pořádal sbor dobrovolných hasičů Semily 1. Sobotní klání začalo v 11 hodin průvodem z autobusového nádraží do semilského parku ,,Ostrov.“ Některé parničky byly tažené koňským spřežením, některé historickými traktory.

Semilský ,,Ostrov“
Deset parních stříkaček zde soutěžilo ve čtyřech disciplínách. První disciplínou bylo roztápění parní stříkačky. Úkolem bylo natopit parní stříkačku na 5 atmosfér v co nejkratším čase. V této disciplíně se zadařilo nám a parní stříkačku jsme natopili jako první v čase 12 minut 45 vteřin. V následující soutěži jsme museli proudem vody srazit z laťky lahve s vodou, které byly barevně rozlišeny. Srážely se lahve jen jedné barvy.  Mezi jednotlivými soutěžemi probíhal program bohatý program. Návštěvníci mohli vidět skupinu Artróza což byli ,,Mužoreti,“ nebo dívčí taneční skupinu místní základní umělecké školy. Při srazu parních strojů zde v Semilech probíhal i dětský den. Děti si zatancovaly s klauny Mirečkem a Leontýnkou, a zasoutěžily s hasiči. Ve třetí disciplíně bylo úkolem co nejvíce naplnit barel vodou v tříminutovém limitu. Barel se nesměl převrhnout, pokud se tak stalo musel jeden z družstva přistoupit,  barel zvednout zpět a plnilo se znova. Tato disciplína se nám také povedla a barel jsme naplnily až skoro po okraj. ,,Kdo dál“ to je název posledního úkolu při kterém parničky za malé pomoci svých posádek mezi sebou soutěžili v dostřiku. Tato disciplína není naší silnou stránkou, tudíž nedopadla příliš dobře. Nejlépe se v této soutěži vedlo domácímu družstvu SDH Semily 1. Po poslední disciplíně následovalo už jen slavnostní vyhlášení. S naší parničkou jsme se umístili na krásném druhém místě. Místo první vybojovali a putovní pohár získali borci z SDH Opočno. Večerní program byl rovněž bohatý. Zahrála nám skupina Hush, po setmění jsme shlédli jedinečnou ohnivou šou v podání skupiny Magnis z Třebíče. Bubenickou šou předvedl Mr. Popelino se svým žákem, zahrála odvázaná skupina CZE-HUN a večer dokončil DJ Zdeněk Vranovský hity sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých let. Nesmím zapomenout na skvělou obsluhu u stánků a široký výběr výborných pokrmů a nápojů.  Druhý den nás čekala snídaně, rozloučení s přáteli a dlouhá cesta domů, která se neobešla bez malého zádrhele.

První místo jsme sice neobhájili, ale měli jsme možnost strávit pěkný víkend s našimi přáteli. 3. Celorepublikový sraz parních stříkaček se uskuteční již příští rok u nás v Klatovech ( datum upřesníme ).

Členům sboru dobrovolných hasičů Semily 1 patří veliký dík za výborně zorganizovanou akci.

RubrikyNezařazené