Parou proti ohni 2009

V sobotu 25. 7. 2009 jsme se s parní stříkačkou zůčastnili závodů ,,Parou proti ohni“ v Praze.

Velice vydařená akce s bohatým programem se uskutečnila dne 25.7. a 26.7.2009.  Klání bylo zahájeno v sobotu v 10h v prostorách  Ekotechnického muzea,  staré kanalisační čístírny  v Papírenské ulici v Praze  Bubenči. Lidé  zde mohli sledovat zápolení pěti parních stříkaček, které se utkávaly za hlasitého pískání píšťal ve  čtyřech disciplínach. Setkali se zde hasičské sbory z různých koutů republiky a to: Netolice,  Semily, Roztoky u Jilemnice, Svojanov a samozřejmě Klatovy. V soutěži PAROU PROTI OHNI jsme se umístili na 1. místě.

Doprovodný program byl velice bohatý.  Zajímavou ukázku zde předvedl hasičský vůz Ruzyňského letiště Panther Rosenbauer.  Proběhla zde exhibice IRON FIREMAN, byl představen mini parní válec a nechyběla ani prohlídka samotné kanalisační čistírny. O závěr sobotního klání se postaraly opět parní stříkačky které za pomoci dirigenta a hudby vytvořily vodní fontánu.

V neděli prohlídky čistírny pokračovali, představila se opět naše parní stříkačka a letištní speciál. Následovala ukázka vyprošťování kterou zajistila firma JAGA Holmatro ve spolupráci s naším sborem. Ukázku provedl Pavel Lajpold a Filip Machyán. Návštěvníci byli též nadšeni když si odnesli kávu ze starého dvoupatrového autobusu který se dříve toulal ulicemi Londýna. Řidiči ocenili točené nealkoholické pivo.  Důležité je že se akce povedla a ocenili to nejen návštěvníci ale i samotní aktéři klání.

Organizátoři akci zvládli na výbornou a za to jim patří od našeho sboru patřičné poděkování.

Více na http://www.pozary.cz/rubriky/extra

RubrikyNezařazené