POŽÁR – NÍZKÉ BUDOVY – KAL U KLATOV

V neděli 24. května v 3:30 byl pro naši jednotku vyhlášen I. stupeň požárního poplachu. Byli jsme vysláni k požáru zemědělské budovy v Kalu u Klatov. Na místě požáru jsme byli již ve 3:43.

Již cestou k požáru jsme viděli, že se bude jednat o náročný zásah, protože požár byl vidět hned po výjezdu z Klatov. Jednalo se o rozsáhlý požár stodoly, od které chytla další vícepatrová zemědělská budova a štít přilehlého obytného domu. Po příjezdu jsme ihned začali doplňovat vodu do cisterny našich profesionálních kolegů, vytvořili jsme doplňovací vedení z hydrantové sítě. Dále jsme v dýchací technice prováděli hašení objektů.

Pro naši jednotku trval zásah zhruba čtyři hodiny, dohašování  a vyšetřování požáru probíhalo ještě do odpoledních hodin.

Zasahující jednotky:

HZSPK ÚO Klatovy, SDH Klatovy, SDH Klatovy – Luby, SDH Bezděkov

RubrikyNezařazené