Rozsáhlý požár lesa- taktické cvičení

Ve čtvrtek 7. 10. 2010 se náš sbor zúčastnil taktického cvičení IZS v Poleni. Poplach byl vyhlášen ve 12:23. Náš sbor vyjížděl s čtyřčlenou posádkou v Automobilové stříkačce CAS 32 Tatra 815.

Cvičení se účastnilo ještě mnohem více jednotek:

HZS Klatovy, HZS Sušice, HZS Plzeň Slovany, HZS Domažlice, Letecká záchranná služba policie ČR,  Policie ČR Klatovy, Samostatná záchranná rota AČR Rakovník.

Jednotky SDH:

SDH Klatovy, SDH Poleň, SDH Švihov, SDH  Vřeskovice, SDH Chudenice, SDH Černíkov, SDH Běhařov, SDH Koloveč, SDH Janovice nad Úhlavou, SDH Luby, SDH Bezděkov, SDH Předslav, SDH Strážov.

Námět cvičení:

-rozsáhlý lesní požár, který se v důsledku nepříznivých klimatických podmínek rozšířil do rozlehlého, těžko přístupného, lesního prostoru. Provedené hasební zásahy byly do současné doby neúčinné a požár se stále nedaří lokalizovat. Na pomoc v boji s požárem jsou proto velitelem zásahu povolány další záchranné složky IZS a speciální těžká technika spolu s vrtulníkem Letecké služby Policie ČR. Na základě sledování dosavadního šíření požáru rozlehlým lesním porostem a aktuálního směru větru hrozí reálné riziko ohrožení přilehlé obytné aglomerace.

Videozáznam – Plnění vodního vaku jednotkou HZS Klatovy

RubrikyNezařazené