Rozsáhlý požár pole a lesa na severním Plzeňsku

V pondělí 10. srpna 2015 kolem půl třetí odpoledne vypukl u obce Horní Hradiště na severním Plzeňsku požár pole. Vznikl od zemědělského stroje, který na poli pracoval. Požár se rychle rozšířil do přilehlého lesa. Oheň zasáhl 30 hektarů pole a 20 hektarů lesa. Až do večerních hodin s ním bojovaly i dva vrtulníky s bambivaky.

Protože se jednalo skutečně o velký požár, bylo nutné zajistit střídání sil. Ráno 11. srpna po šesté hodině byla na místo povolána i naše jednotka. Vyjeli jsme s naší CAS 20 TATRA 815 ve složení 2+1. Jeli jsme v koloně s našimi profesionálními kolegy z HZS Klatovy a s dobrovolnou jednotkou ze Švihova.

Na místě jsme byli okolo 8. hodiny ráno, kdy jsme vystřídali hasiče, kteří hasili v noci. Zajišťovali jsme kyvadlovou dopravu vody a prolévání požářiště. Zasahovali jsme až do večerních hodin. Návrat na základnu a uvedení vozidla do pohotovosti byl zhruba ve 23 hodin.

Pro náš Sbor dobrovolných hasičů v Klatovech se jednalo o požár se zatím nejdelší vzdáleností od domova, a to zhruba 70 km. Svým rozsahem patřil také k těm větším. Na místě zasahovalo 40 jednotek hasičů.

RubrikyNezařazené