XVI. evropské a XIX. polské závody hasičských stříkaček Racot 2019

V pátek 16. srpna jsme se s naší parní stříkačkou vydali na dlouhou cestu do polského Racotu na „XVI. evropské a XIX. polské závody hasičských stříkaček taženými koňmi“. Po příjezdu do Polska jsme byli ubytováni na gymnáziu v Racotu.

Naše účinkování bylo rozděleno do dvou dnů. V sobotu jsme se přemístili k místnímu jezeru, kde byl připravený program na celé odpoledne. Vyslechli jsme si například také koncert dechového orchestru z Maďarska. Naším úkolem bylo dopředu si vymyslet pokrm, který zde budeme prezentovat v kuchyni národů. Smyslem akce bylo, že každý pozvaný sbor vařil na ochutnávku pro návštěvníky nějaké jídlo. My jsme si vybrali palačinky, které hlavně místním dětem chutnaly. Na ochutnávku od našich kolegů z Maďarska byly připraveny trdelníky, guláš a také jejich verze palačinek. Naši kamarádi z Roztok u Jilemnice celou dobu připravovali pravé krkonošské kyselo, které návštěvníkům také velmi chutnalo a tak zmizelo během chvíle. Součástí odpoledne byla také soutěž v „TFA“ pětic, které se naši chlapi také zúčastnili a umístili se na úžasném 3. místě. Celý odpolední program zakončila skupina ABBA FAMILY svým koncertem.

V neděli po snídani jsme se přesunuli na louku nedaleko Racotu, kde se konala hlavní soutěž historických stříkaček. Soutěž začínala slavnostním průvodem sborů a proslovy. Protože historických skvostů bylo mnoho, bylo na co koukat až do pozdního odpoledne. My a naši přátelé z Roztoků u Jilemnice jsme zde předvedli naše parní stříkačky a nesměl chybět ani každoroční souboj mezi námi.

Na dlouhou cestu domů jsme se vydali až v pondělí ráno. Ze setkání jsme si přivezli mnoho zážitků a nezbývá než poděkovat organizátorům za pozvání a těšíme se na další ročník.

RubrikyNezařazené