Cvičení v dýchací technice

V sobotu 8. listopadu 2014 se členové naší zásahové jednotky zúčastnili cvičení s dýchací technikou. Celé cvičení se konalo v nevyužitém objektu bývalých janovických kasáren. Toto cvičení bylo zajímavé tím, že pro většinu zasahujících hasičů bylo prostředí zcela neznámé.

Cvičení bylo připraveno Hasičským záchranným sborem plzeňského kraje, územním odborem v Klatovech. Ten provedl kompletní zakouření objektu a přivezl protiplynový kontejner na plnění lahví dýchacích přístrojů.

Zúčastnily se tyto jednotky: SDH Klatovy, SDH Luby, SDH Bezděkov, SDH Janovice nad Úhlavou a SDH Strážov

Do objektu byly vpouštěny průzkumné skupiny po třech až pěti hasičích. Jejich cílem bylo najít pohřešovanou osobu v neznámém zakouřeném prostředí.

Osobně si myslím, že cvičení mělo velký přínos pro všechny zúčastněné jednotky, protože situace velmi blízce připomínala reálný požár v obytné budově.

Tímto bychom chtěli velmi poděkovat HZS PK ÚO Klatovy, který celé cvičení pro nás zorganizoval.

RubrikyNezařazené