Den s hasiči v Sušici

V sobotu 27. července se na sušickém náměstí konal „Den s hasiči“, na který přijelo mnoho sborů vystavit své skvosty.

Celé toto klání bylo zaměřeno na historickou hasičskou techniku, která se zde předvedla v celé své kráse. My jsme zde představili naší parní stříkačku. Ne všichni vědí, že naše parní stříkačka se těsně po její výrobě firmou R. A. Smekal na pražském Smíchově v roce 1881 zúčastnila hasebních prací při požáru Národního divadla. Díky tomuto připravili sušičtí hasiči pro naší párničku zmenšeninu pražského Národního divadla, která náhle vzplála a naše parní stříkačka tento požár uhasila. Všichni návštěvníci i aktéři dne s hasiči se tak lehce přenesli o 135 let zpět v čase, do Prahy k Národnímu divadlu 🙂

K vidění bylo mnoho zajímavých hasičských, ba i nehasičských exponátů. Návštěvníci si mohli prohlédnout automobily a motocykl veřejné bezpečnosti, limuzínu Tatra 603, hasičské automobily, nebo historické ruční stříkačky. O další ukázky také nebyla nouze. Nechyběly ani stánky s občerstvením, upomínkovými předměty a s mnoha dalšími produkty.

Kdo se zúčastnil „Dne s hasiči“ v Sušici odešel domů určitě plný zážitků a spokojenosti. Děkujeme sušickým hasičům za pozvání a těšíme se na další akci.

RubrikyNezařazené