Požár- klatovské dřevo

Ve středu 11. 6. 2014 v 16:45 hodin byl naší jednotce vyhlášen poplach. Ve dřevařském závodu v Koldinově ulici se vzňaly piliny v pilinovém silu.

Klatovský deník
Pravděpodobně kvůli technické závadě začal ve středu večer hořet zásobník s pilinami v klatovském dřevozpracujícím závodě. Na likvidaci požáru se podíleli profesionální a dobrovolní hasiči z Klatov, Plzně a Rokycan.

„Pokud jde o množství nasazené techniky byl to poměrně velký zásah. Velmi těžký byl fyzicky. Hasiči museli v dýchací technice manuálně vyskladnit část sila. Poté jsme použili speciální zařízení Cobra z Plzně a vozidlo s CO2 z Rokycan. Použití CO2 se ukázalo jako velmi efektivní,“ zhodnotil zásah velitel klatovské požární stanice Miroslav Marek.

Autor článku: Rostislav Kutěj 

RubrikyNezařazené